גבע בנימין-אדם

סיכום שיח התושבים עם ראש המועצה, ישראל גנץ

הוועד המקומי | עדכון אחרון:  13/01/2022 18:08

תושבים יקרים, 

 

אמש נערך מפגש חשוב מאוד בין עשרות תושבים מהיישוב, עובדי היישוב ונציגי הוועד המקומי, עם ראש המועצה, ראשי האגפים שלה ונציגי מועצה נוספים.

 

זה היה מפגש ראשון מסוגו ביישוב (ושני בבנימין בכלל...), בו אנו תושבי היישוב ונציגיו, העלינו באופן ישיר ולרוחב את כלל יעדי היישוב ואתגריו. ראש המועצה ויתר הנציגים התייחסו לכל הנקודות שהועלו ולקחו על עצמם את המשך הטיפול (הישיבה הראשונה תתקיים כבר בשבוע הבא).

 

בפתח המפגש סיכם יו"ר הוועד המקומי, יוסי בוכריס, את פעילות הוועד בשנה האחרונה. הוא ציין כי הוא הוביל תפנית בנוגע לקשר של היישוב עם המועצה - ממאבק לשיתוף פעולה, וכי דרך זו היא הנכונה ביותר לקידום היישוב.

 

ראש המועצה, ישראל גנץ, הציג את הרפורמות שערך במועצה מאז נבחר לתפקידו. לבקשת התושבים, הוא נתן סקירה מיוחדת על סוגיית הכבישים והפקקים. בין היתר, הוא בישר כי שיקוע עטרות (מנהרה שתצא מכיכר אדם, תעבור מתחת לא-רם, ותצא בכביש 443) כבר נמצאת בעבודה ותיפתח לציבור בעוד שנתיים. 

 

בנוסף, הרחבת כביש 437 מאדם לירושלים כלולה בתקציב המדינה לשנת 2022. העבודות צפויות להתחיל בקרוב, כאשר בשלב הראשון ייפתח צוואר הבקבוק בין שני הכיכרות שמתחת למעבר חיזמא.

 

בהמשך הערב התחלקו התושבים לשולחנות שיח. בכל שולחן התבקש כל תושב להציג יתרון אחד ובעיה אחת שהוא מוצא ביישוב. התשובות עובדו סטטיסטית ונמצא שרוב התושבים אוהבים ביישוב את המגוון האנושי וחום הלב.   

 

נציגי המועצה התייחסו לשאלות ולבעיות, ככל שהייתה בידם תשובה. כל הנושאים שהעלו התושבים הוזנו לקובץ אקסל שיעובד על ידי המועצה ועל ידי הוועד, ובהתאם לסדרי העדיפויות, ישולבו בתכנית עבודה ארוכת טווח ליישוב.

 

בין הצרכים הרבים שהועלו, חיבור תשתיתי (כגון שבילי הליכה ואופניים) בין היישוב הוותיק לאדם מזרח, מספור בתי התושבים, קידום פרויקט הבריכה, מענה לאירועי ונדליזם, מצב הכבישים והמדרכות, שיפוץ מקווה הנשים, ועוד ועוד.

 

הערב היה מוצלח ביותר. גם ראש המועצה וגם נציגי הוועד הדגישו כי ערב מכונן זה אינו סוף הדרך, אלא רק תחילתה.

 

בע"ה נעשה ונצליח
חברי הוועד המקומי

תמונות מצורפות להודעה זו:

גבע בנימין-אדם, רקפת 1
טל: 02-6566287, פקס: 02-5851980, דוא"ל: misradadam@gmail.com
צרו קשר
הוקם ע"י MeyData